Registrujte sa a získajte zľavu 15% na prvý nákup

Feedrový prút Delphin MAGMA LEGENDARY Duo 320-360cm/3diely

Značka: Delphin
Dostupnosť Skladom (aj na predajni)
Môžeme doručiť do:
25.7.2024
Kód: 14417
€77,95
Feedrový prút Delphin MAGMA LEGENDARY Duo 320-360cm/3diely
Značka: Delphin

Dokonale vyladená, v poradí už štvrtá generácia prútov MAGMA, ktoré dnes už jednoznačne patria medzi legendy na feedrovej scéne. Svedčia o tom desaťtisíce predaných kusov a dovolíme si tvrdiť milióny zdolaných rýb. Lepší recept na odladený prút, ako je samotný čas si nedokážeme predstaviť. Aj to je jedným z dôvodov, prečo v novom vydaní dostala do názvu prívlastok LEGEND4RY.

Neodmysliteľnou súčasťou prútu MAGMA je charakteristická vínovo bordová farba a rokmi overené štíhle blanky, ktoré sa stali základom aj štvrtej generácie. Bolo by však chybou neposunúť tento prút opäť o level vyššie a preto sa dočkal hneď niekoľkých doslova revolučných technických aj dizajnových vylepšení.

Rovnako ako predchádzajúca verzia, aj MAGMA LEGEND4RY Duo predstavuje excelentne vyvážený prút vyznačujúci sa vysokou silou a zároveň citlivosťou. Použitie kvalitného karbónu a inovatívnych výrobných technológií umožnili vytvorenie veľmi štíhleho blanku s nízkou hmotnosťou pri zachovaní vysokej pevnosti. Samozrejmosťou je vysoká odolnosť voči mechanickému namáhaniu, čo v praxi znamená vysokú životnosť prúta. Vysoká pevnosť navyše poskytuje skvelú kontrolu počas zdolávania a umožňuje úspešné zdolanie aj kapitálnych rýb. Prút sa vyznačuje semi-parabolickou akciou, čím efektívne prispieva tlmeniu výpadov rýb a tým znižuje možnosť uvoľnenia háčika z tlamy počas zdolávania.

Oproti predchádzajúcemu modelu sme výrazne zapracovali na výbere a rozložení očiek. Hlavným cieľom tejto optimalizácie bolo vyváženie a odľahčenie prúta a predĺženie vzdialenosti a presnosti hodov. Po dlhodobom vývoji, testovaní a upravovaní rozloženia očiek sa nám podarilo dosiahnuť stanovený cieľ a vy tak môžete svoje montáže poľahky dopraviť o niekoľko metrov ďalej s podstatne vyššou presnosťou. Kvalitné očká so SIC výplňou poskytujú optimálny prechod vlasca a eliminujú trenie.
Významnou obmenou prešiel aj samotný tvar a materiál rukoväte. Korok sme nahradili EVA penou, ktorá sa vyznačuje maximálnou trvácnosťou a odolnosťou. Ergonomický tvar rukoväte obsahuje zúženie v stredovej časti a zrezanie s efektným šrafovaním. Táto úprava pôsobí nielen vysoko esteticky a originálne, ale poskytuje aj praktické využitie v podobe vytvorenia plochy pre pohodlnejšie opretie prúta a predlaktie.

Inováciou prešli aj špičky prúta. Dôkladne navrhnuté rozloženie a veľkosti očiek prispievajú k redukcii hmotnosti špičky, čo v konečnom dôsledku vedie k lepšiemu vyváženiu blanku. Rovnako ako u predchádzajúcej verzie sú prúty dodávané s piatimi druhmi špičiek rôznej tvrdosti.

Veľkou výhodou modelu DUO je predlžovací diel, vďaka ktorému je možné v závislosti od lovného miesta či zvolenej stratégie loviť buď s prútom kratším, alebo dlhším. Problém rozhodnúť sa aký prút pribaliť na najbližšiu výpravu? S týmto univerzálnym prútom je táto otázka minulosťou.

Špičky určené k modelu MAGMA LEGENDARY sú kompatibilné tiež s predošlými generáciami prútov MAGMA.

Technické parametre:

Model LEGEND4RY Duo 320-360cm/100g
Počet dielov: 3+špičky
Priemer blanku nad rukoväťou: 12,3mm
Počet očiek (prút + špička): 7+6
Transportná dĺžka: 115cm
Hmotnosť: 224g
Rukoväť: EVA pena
Dĺžka rukoväte (od spodnej časti prúta po stred sedla): 44cm

Model LEGEND4RY Duo 355-395cm/100g
Počet dielov: 3+špičky
Priemer blanku nad rukoväťou: 12,8mm
Počet očiek (prút + špička): 7+6
Transportná dĺžka: 116cm
Hmotnosť: 248g
Rukoväť: EVA pena
Dĺžka rukoväte (od spodnej časti prúta po stred sedla): 45cm

Dodatočné parametre

Kategória: Feeder prúty
Hmotnosť: 0.3 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: